Вы используете устаревший браузер. Чтобы обеспечить более быстрый и безопасный просмотр, обновитесь бесплатно уже сегодня.

Загрузка...

Słońce i góry: najwyższe szczyty polskich Tatr

Tatry to najwyższa część całego łuku Karpat, który leży nie tylko w Polsce, ale też w Słowacji i Ukrainie. Tu są szlaki turystyczne o różnych poziomach trudności, które prowadzą nawet na najwyższe szczyty. Ogółem znajduje się tutaj 54 szczyty i 6 malowniczych przełęczy. Część po polskiej, część po słowackiej stronie gór. Dowiedz się, jakie szczyty polskich Tatr są najwyższe w całym kraju.

Rysy, 2499 m n.p.m.

Szczyt po polskiej stronie jest najwyższym punktem polskich Tatr. Tu się dostaniesz albo od słowackiej strony gór, albo znad Morskiego Oka. Ci, ktrzy zdecydowali się wspiąć się na Rysy, zostaną zachwyceni pięknym widokiem na dziesiątki kilometrw dookoła. Stamtąd zobaczysz inne wierzchołki tatrzańskie. Szczyt o tym samym imieniu w Słowacji jest wyższy o 4 metry i też dostępny do odwiedzania.

Przełęcz pod Chłopkiem, 2307 m n.p.m.

Szlak ten uważa się za jeden z najtrudniejszych w polskich Tatrach. Więc pójście tu wymaga specjalnego przygotowania.Ale cała droga jest znakowana, co trochę ulży przejście trasy. Leży przełęcz pomiędzy dwoma szczytami – Pośrednim i Mięguszowskim.

Świnica, 2301 m n.p.m.

To piękny granitowy masyw, który znajduje się niedaleko Zakopanego. Dotąd prowadzi dość popularny szlak od Świnickiej przełęczy. Jeśli obawiasz się, dodatkowo możesz ubezpieczyć się trzymając za łańcuchy wzdłuż całej trasy.

Kozi Wierch, 2291 m n.p.m.

Ten szczyt jest najwyższym wśród tych, czyje zbocza leża na terenie Polski. Orla Perć to bieżący przez Kozi Wierchszlak, który słynie ze swojej trudności. Ale jednocześnie ten szczyt łatwy do pokonania i cieszy się popularnością przez dobre właściwości widokowe.

Kozie Czuby, 2266 m n.p.m.

Niezwykły masyw o trzech wierzchołkach, odnosi się do wschodniego grzbietu Świnicy. Ten szczyt jest częścią trasy Orla Perć, dlatego odwiedza się go czy nie najczęściej ze wszystkich tatrzańskich gór po polskiej stronie.

Комментарии

Напишите в удобный для вас мессенжер!
Мы с радостью поможем вам с выбором курса и проконсультируем по любым вопросам
Линия
Продолжение линии
Pan Mickiewicz
Дальнейшее использование данного сайта подтверждает согласие на использование файлов cookie и других технологий отслеживания трафика
Принять и закрыть