Вы используете устаревший браузер. Чтобы обеспечить более быстрый и безопасный просмотр, обновитесь бесплатно уже сегодня.

Загрузка...

Promem na północ: gdzie dostaniesz się morzem z Polski?

Prom to znany, ale nie zbyt popularny transport w Polsce. Podróżni korzystają z niego raczej wtedy, kiedy mają potrzebę pojechać do innego kraju z własnym samochodem. Jednakże podróż promem to niesamowita przygoda. Chociaż droga zajmuje więcej w porównaniu do przeciętnego lotu, jako nagrodę podróżny dostaje piękne morskie krajobrazy i bezpośredni kontakt z przyrodą.

A więc gdzie się dostaniesz jak zdecydujesz się na podróż promem z Polski? „Pan Miskiewicz” opowiada o keirunkach obsługiwanych przez największych przewoźników. Pamiętaj, że w kraju możesz skorzystać z trzech portów: Gdyni, Gdańska i Świnoujścia.

Do Danii

Podróż od Świnoujścia do duńskiej stolicy Kopenhagi zajmie Ci około 10 godzin. Prom płynie do szwedzkiego Ystad, skąd transferem autokarowym przez słynny most Oresund dostaniesz się do Kopenhagi. Ten transfer zwykle włącza się w cenę biletu na prom, która wynosi 230 zł (pasażerowie do 26 roku życia mogą liczyć na zniżkę). Podróż z własnym samochodem będzie kosztować 500 zł. Jeśli chcesz zwiedzić miasto Ronne, tam też możesz dopłynąć promem ze Świnoujścia. Miasto położone na pięknej wyspie Bornholm i często nazywane „Perłą Bałtyku”.

Do Szwecji

Szwecja to najbardziej rozwinięty kierunek dla podróży promem. Z polskich portów można dostać się do naprawdę ciekawych miejsc w tym kraju. Promem Gdańsk – Nynashamn (tak się nazywa jeden ze stołecznych portów w Szwecji) dopłyniesz do Sztokholmu. Ze Świnoujścia wychodzą promy do Karlskrony, zabytkowego miasta z Listy dziedzictwa światowego UNESCO. Tu znajdziesz spokojną atmosferę dla odpoczynku i piękno szwedzkiej prowincji. Do Trelleborga możesz się udać, jeśli interesujesz się przemysłem rybnym, bo kiedyś był stolicą szwedzkich rybaków.

Do Finlandii

Nistety, port Gdyni więcej nie obsługuje linię Gdynia – Helsinki. Jednak chętni mogą udać się do stolicy Finlandii promem Helsinki – Rostock, który po drodze do Niemiec zatrzymuje się w Gdyni. Droga do Helsinki w ten sposób zajmuje około 15 godzin. Jeśli masz czas wolny, z Helsinki możesz kontynuować podróż promem naprzykład do Tallinna czy też wysp Alandzkich.

Комментарии

Напишите в удобный для вас мессенжер!
Мы с радостью поможем вам с выбором курса и проконсультируем по любым вопросам
Линия
Продолжение линии
Pan Mickiewicz
Дальнейшее использование данного сайта подтверждает согласие на использование файлов cookie и других технологий отслеживания трафика
Принять и закрыть