Вы используете устаревший браузер. Чтобы обеспечить более быстрый и безопасный просмотр, обновитесь бесплатно уже сегодня.

Загрузка...

Czy kupisz leki w Polsce z receptą zagraniczną?

Przeprowadzając się do Polski, często potrzebujemy kupić w aptece niezbędne dla nas leki. Zazwyczaj mamy dopiero receptę wypisaną poza Polską. W związku z czym powstaje pytanie, czy można kupić potrzebny nam lek w polskiej aptece? „Pan Mickiewicz” odpowiada: to całkiem możliwe.

W polskich aptekach uznaje się recepty, wypisane w innych krajach. To znaczy, że możesz kupić potrzebne Ci leki. Ale twoja recepta musi spełniać kilka wymagań.

Po pierwsze, recepta musi zawierać nazwę preparatu, dawkę substancji czynnej i metodę zażywania. Może być podana tak nazwa preparatu (nawet w innym języku, ałe lepiej napisana po łacińsku), jak nazwa substancji czynnej.

Po drugie, recepta musi zawierać dane o lekarzu, który ją wystawił. Dokument ma utrzymywać informacje o zakładzie medycznym, imieniu lekarza i jego osobistą pieczęć.

Po trzecie, musi to być oryginał recepty. Niestety, nie pasuje ani kopia, ani zdjęcie tego dokumenta.

Z zagraniczną receptą nie możesz kupić leków psychotropowych i o mocnym działaniu. Dopuszcza się sprzedaż leków z tą samą substancją czynną, ale w dawce, która nie przewyższa podanej w recepcie.

Комментарии

Напишите в удобный для вас мессенжер!
Мы с радостью поможем вам с выбором курса и проконсультируем по любым вопросам
Линия
Продолжение линии
Pan Mickiewicz
Дальнейшее использование данного сайта подтверждает согласие на использование файлов cookie и других технологий отслеживания трафика
Принять и закрыть